Njeriu me i shkurter ne bote ben 18 vjec, tani do grua

Shko posht

Super Njeriu me i shkurter ne bote ben 18 vjec, tani do grua

Mesazh nga Nora prej Fri Mar 18, 2011 8:29 amMagar, i cili nuk i kalon 60 centimetrat, ka arritur te beje te mundur thyerjen e rekordit te te famshmit Pin Ping me gjatesi prej 73 centimetrash
Khagendra Thapa Magar, nepalezi i konsideruar si njeriu me i vogel ne bote, ka zbuluar me rastin e 18-vjetorit se deshiron si dhurate nje grua, natyrisht ne te njejten gjatesi me te.
Magar, i cili nuk i kalon 60 centimetrat, tashme ka arritur te beje te mundur thyerjen e rekordit te te famshmit Pin Ping me gjatesi prej 73 centimetrash.
Megjithese prej kohesh ekzistonte nje marreveshje e pergjithshme mbi te drejten per tu konsideruar qenia humane me e vogel e planetit, pergjegjesit e organizmit te rekordeve Guines, kishin refuzuar te ratifikonin faktin, duke pohuar se kjo do te kishte qene e mundshme vetem me arritjen e moshes se maturise.
Tani qe i mbusha 18 vjec ka pranuar Khagendra, adhurues i vallezimit dhe karates besoj se nuk do te kete me pengesa ne zyrtarizimin e rekordit tim. E me pas pres nje mal me propozime Ndonese, endrra ime me e madhe ne te vertete eshte te kem nje grua, te gjate pak a shume sa mua, me te cilen dua te sjell ne jete te pakten kater femije.
Ne lindje, nepalezi peshonte vetem 600 grame dhe menjehere familja mendoi se i sapolinduri kishte ardhur si nje mesazh per madhesine. E ema Dhana Maya, e rrefen keshtu ate moment: Per vogelsine qe kishte, instikti i pare ishte turpi. E madje edhe mendova se kurre sdo ta kisha nxjerre jashte shtepise, por tani jam krenare per te dhe e pres me ankth komunikimin e shpalljes si njeriu me i vogel ne bote.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi