Nėntėdhjetė herė ra nga testi pėr vozitje

Shko poshtė

Super Nėntėdhjetė herė ra nga testi pėr vozitje

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 18, 2011 11:17 am


Britanikja 26 vjeēare ėshtė shpallur shoferi mė i keq nė Britaninė e Madhe, pasi qė nuk mundi ta kalojė 90 herė pjesėn teorike tė testit pėr vozitje.
Vajza e cila jeton nė Londėr emri i sė cilės nuk ėshtė bėrė publik pėr dėshtimet e veta deri mė tash ka paguar 2.790 funte dhe ende nuk ėshtė ulur pranė timonit tė makinės. Pasi tentimeve tė dėshtuara, nuk dihet nėse vajza do tė provojė sėrish ta kalojė testin, shkruan Daily Record.

Paraqitja e testit kushton 31 funte, ndėrsa ėshtė rregull qė testi duhet tė plotėsohet nė kohėn prej 57 minutave dhe kandidati duhet t’i pėrgjigjet saktė sė paku 43 nga gjithsej 50 pyetje.

Megjithatė, njėjtė sikur kjo vajzė qė nuk mund ta kalojė pjesėn teorike, bashkėvendėsi i saj 39 vjeēar nuk mund ta kalojė pjesėn praktike, ndėrsa ka provuar 36 herė.

Deri mė tash rasti mė i pazakontė ėshtė raportuar ai i Cha Sa-soon nga Koreja e Jugut, i cili testin e kaloi pasi kishte rėnė nga provimi 949 herė, para se mė nė fund ta kalonte mė 2009. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi