Libia shpalli armėpushim

Shko poshtė

Super Libia shpalli armėpushim

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 18, 2011 3:32 pm


Tripoli zyrtar njoftoi tė premten se do t’i ndalojė tė gjitha operacionet ushtarake nė vend pėr tė mbrojtur civilėt, nė pajtim me rezolutėn e Kombeve tė Bashkuara.
Ministri i Jashtėm i Libisė, Moussa Koussa, ka thėnė tė premten para gazetarėve nė Tripoli se si anėtar i Kombeve tė Bashkuara, shteti obligohet tė pranojė rezolutėn e Kėshillit tė Sigurimit qė lejonte pėrdorimin e forcės pėr tė mbrojtur popullatėn civile.

Njoftimi vjen nė kohėn kur NATO-ja dhe Perėndimi po mbajnė takim tė jashtėzakonshėm, pėr tė diskutuar mėnyrat e zbatimit tė zonės sė ndalim-fluturimit mbi Libi.

Bisedimet pasojnė miratimin e rezolutės sė Kombeve tė Bashkuara, e cila mbėshtet “tė gjitha masat e nevojshme” pėr mbrojtjen e civilėve nga sulmet e udhėheqėsit libian, Muammer Gaddafi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi