Gaddafi: Ferri i pret ata qė na sulmojnė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Gaddafi: Ferri i pret ata qė na sulmojnė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 18, 2011 3:33 pm


Pas miratimit tė rezolutės sė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė pėr ndalimin e fluturimit mbi Libinė, NATO ėshtė duke i shqyrtuar me urgjencė hapat e mėtejmė, ndėrsa fillim i intervenimit nė kėtė shtet ėshtė “ēėshtje e orės”.
Rezoluta urdhėron diktatorin libian Muammar Gaddafi qė tė mbajė nė tokė aviacionin e tij. Por, Gaddafi ka ėshtė kėrcėnuar tė premten se do tė shndėrrojė nė ferrė jetėt e atyre qė do ta sulmojnė Libinė.

Nė njė deklaratė dhėnė televizionit shtetėror portugez, tė cilėn e transmetoi AFP, Gaddafi ka thėnė se “nėse ēmendet bota, do tė ēmendemi edhe ne”.

“Do tė pėrgjigjemi dhe do tė shndėrrojmė nė ferr jetėt e atyre qė na sulmojnė. Ēfarė racizmi ėshtė ky, ēfarė ēmendurie ėshtė kjo”, ka thėnė Gaddafi.

Tė premten autoritet libiane kanė penguar gazetarėt e huaj tė raportojnė nga kryeqyteti Tripoli, ku pritet tė ketė demonstrata tė reja kundėr Gaddafit. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi