Fėmijėt e nėnave tė punėsuara sėmuren mė shpesh

Shko poshtė

Super Fėmijėt e nėnave tė punėsuara sėmuren mė shpesh

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 18, 2011 6:05 pm

Fėmijėt e nėnave tė punėsuara tre herė mė shumė janė tė rrezikuar nga sėmundjet, nė krahasim me fėmijėt qė rriten afėr nėnave tė tyre, ka treguar hulumtimi i fundit.

Hulumtimi, qė pėr gjendjen shėndetėsore kishte pėrfshirė rreth 90 mijė nxėnės amerikanė, ka treguar se fėmijėt e nėnave tė punėsuara mė shumė kalojnė kohė nė spital nė krahasim me fėmijėt e tjerė.

Kėta fėmijė mė sė shpeshti sėmuren nga helmimet dhe thyerjet e eshtrave, ndėrsa mendohet se arsyeja e vetme ėshtė mungesa e kujdesit prindėror pėr ta. Analizat e anketave tė kryera nė njėzet vitet e fundit ka vėrtetuar se fėmijėt e nėnave tė punėsuara tre herė mė shumė janė tė rrezikuar nga sėmundjet nė krahasim me bashkėmoshatarėt e tyre.

Nga ana tjetėr, nėnat shpesh ndihen fajtore se duhet t’i lėnė fėmijėt e tyre, prandaj edhe vetė nė shumė raste kėrkojnė ndihmėn e mjekut.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi