Dell Inspiron R ‘i freskuar’

Shko poshtė

Super Dell Inspiron R ‘i freskuar’

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 19, 2011 2:42 pm


Dell ka prezantuar modelet e rinovuara tė laptopėve tė linjės sė vet mė tė shitur. Inspironi R tė ‘tė freskuar’ vijnė me gjeneratėn e fundit tė procesorėve tė Intel, Core i3, i5 dhe i7.
Laptopėt 14R, 15R dhe 17R janė nė dispozicion me diagonale tė ekranit prej 14, 15.6 dhe 17.3 inēėsh, ndėrsa vijnė edhe me ‘maska’ tė ndryshme pėr pjesėn e sipėrme tė kompjuterit.

Maksimalisht mund tė pajiset me 8 GB RAM, ėshtė e vendosur edhe teknologjia mbėshtetėse pėr Wireless Display (WiDi), ndėrsa kohėzgjatja e baterisė ėshtė deklaruar deri nė 13 orė.

Modelet 14R dhe 15R shpėrndahen me grafikė tė integruar tė Intel, ndėrsa modeli 17R mund tė pajiset me GeForce GT 525M tė NVIDIA-s.

Ēmimet e rekomanduara pėr tregun amerikan janė 580, 530 dhe 580 dollarė, pėr modelet respektive 14R, 15R dhe 17R. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi