Japonia vazhdon pėrballjen me krizėn bėrthamore

Shko poshtė

Super Japonia vazhdon pėrballjen me krizėn bėrthamore

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 19, 2011 2:44 pm


Inxhinierėt japonezė po vazhdojnė tė punojnė nė furnizimin me energji elektrike tė centralit bėrthamor Fukushima.
Besohet se rivendosja e energjisė do tė mundėsojė funksionimin e pompave tė ujit, tė nevojshme pėr ftohjen e reaktorėve atomikė, transmetoi Evropa e Lirė.

Autoritetet japoneze kanė ngritur nga 4 nė 5 nivelin e krizės bėrthamore, tė shkaktuar nga tėrmeti dhe cunami i njė jave mė parė.

Shifrat e reja tė policisė flasin pėr 7,200 tė vrarė dhe rreth 11,000 tė zhdukur nga katastrofa e 11 marsit. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi