Toros: “Ju rrėfej pėr lidhjen qė kam nisur me Jonelėn e BB4”

Shko poshtė

Super Toros: “Ju rrėfej pėr lidhjen qė kam nisur me Jonelėn e BB4”

Mesazh nga Gonna prej Sat Mar 19, 2011 4:38 pm

Nė shtėpinė e “Big Brother” hyri pėr tė luajtur dhe pėr tė fituar. Por qėndroi vetėm 22 ditė. 37-vjeēari nga Durrėsi, por qė jeton nė Venecia pas daljes nga “BB4” flet pėr herė tė parė pėr njė histori tė saponisur me Jonelėn e BB 4, njė njohje qė fillesat i ka nga bashkėjetesa vetėm disaditore nė shtėpinė e famshme:
Toros ke 22 ditė eksperincė nė shtėpinė e BB. Cilėn nga vajzat nė lojė e pe me syrin qė mund tė krijoje njė lidhje?
Qėndrimi im nė shtėpinė e BB4 ishte aq ditė sa e kishte caktuar fati, por prapė e rėndėsishme ėshtė boshllėku qė Torosi la brenda shtėpisė. Doja tė citoja shprehjen; “njė burrė mund t’i japė dinjitet rangut tė tij, por asnjė rang s’mund t’ia shtojė dinjitetin njė burri”. Nuk kam parė asnjė vajzė pėr lidhje, por kam shkuar mirė me Ermelėn, Mirjetėn dhe Elisėn.
Por tashmė jashtė shtėpisė ju kemi parė tė shoqėroheni nė veēanti me Jonelėn. Po ndodh diēka mes juve tė dy?
Po kemi njė afrimitet special. Por pėlqimin tim, asaj ia kisha deklaruar sapo hyri nė shtėpinė mė tė famshme pėr shqiptarėt, duke i shprehur dėshirėn time pėr ta njohur. Pikėrisht atė histori romantike qė nuk e realizova brenda “BB4” jam duke e realizuar jashtė shtėpisė.
Dhe si po vazhdon kjo njohje jashtė shtėpisė, bėhet fjalė pėr fillimin e njė historie dashurie?
Po, sepse komunikimi im jashtė me Jonelėn ėshtė shumė i afėrt. Kemi dalė shpesh herė nėpėr kafe, dreka e klube dhe dėgjohemi shpesh herė nė telefon. Pėr momentin Jonela ndodhet me pushime nė Venecia, qytetin ku unė dhe familja jetojmė. Le t’ia lėmė kohės.
Pse Jonela zgjodhi pikėrisht Venecian pėr t’u relaksuar pas lojės nė BB. Ka lidhje me ty kjo zgjedhje?
Jonela shkoi nė Venezia pėr pushime, pastaj dhe pėr tė zbuluar ku jeton Torosi. Jonela kthehet kėtė javė dhe mund tė na e thotė ajo psenė.
Jonela ėshtė vetėm 21 vjeē, si mendon ēfarė ju bashkon nė tip dhe a mund tė vazhdojė si lidhje?
Them se na bashkojnė shumė gjėra nė kėtė miqėsi me Jonelėn. Mė pėlqen si femėr, mė pėlqen shumė kur rrimė bashkė dhe ėshtė gocė e lezetshme. Ėshtė tip, mė bėn tė qesh gjithmonė dhe kur nxehet ka ca batuta tė kėndshme. Do mė pėlqente tė vazhdoja dhe ta njihja mė shumė.
Tashmė do tė vazhdosh tė bėsh aventura apo ke synim tė krijosh familje?
Jo, tani jam drejt rrugės sė krijimit tė familjes. Asgjė mė shumė por njė vajzė shqiptare pėr familjen dhe njė beb shumė shpejt.
Planet qė ke kėtu nė Tiranė pasi ke dalė nga BB4?
Planet nė Tiranė janė shumė tė bukura, po qė do t’i mėsoni shumė shpejt, duke u angazhuar kudo. Besoj nuk do tė largohem mė nga Tirana.

Toros: Fantazia ime pėr tė kėnaqur femrat nuk njeh kufi

Pas daljes nga BB, ka femra qė tė kėrkojnė takim?
E di ēfarė doja tė kisha nė kėtė moment, njė kartė krediti Facebook, qė t’u bėja qejfin tė gjitha atyre vajzave qė kanė dėshirė tė takohemi.
Je tipi qė bėn ēmenduri pėr femrat, na pėrmend ndonjė tė tillė?
Do ju tregoja diēka qė mė ka ndodhur. Njė ditė po komunikoja nė chat me njė ish-tė dashurėn time nė Nju Jork dhe papritmas ajo mė thotė ēfarė ēmendurie bėn pėr mua. S’po dija se si ta godisja ose ta luaja mendsh dhe i them: “Dil nesėr nė Kenedi Airport dhe atje do tė jem. Nuk e besoi, por atė qė i premtova e bėra, kur mė pa u shokua dhe unė nuk i harroj dridhjet e saj. Njė javė nė hotel “Hilton”, limuzinė, helikopterė, dashuri nė limuzinė, shumė gjėra tė bukura qė i mbaj gjithmonė me vete, sepse s’ka pėrjetime mė tė bukura se kur i ndan me njė femėr.
Nėse 24 orė do t’i kaloje me njė femėr, cili mund tė ishte itenerari?
Sa bukur do tė ishte sikur tė zgjohesha nė mėngjes, kafen ta pija nė Tiranė, drekėn nė Prishtinė, ėmbėlsirėn nė Ohėr, darkėn nė Athinė dhe mėngjesi vazhdon nė Nju Jork. Drekimet do vazhdojnė nė oshėtimat e Niagarės, diellin e Floridės, duke luajtur nė Disneyland me tė gjitha femrat qė mė rrethojnė. Kam lindur pėr qejf.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi