Aeroplani francez godet nj automjet ushtarak libian

Shko posht

Super Aeroplani francez godet nj automjet ushtarak libian

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 19, 2011 8:53 pm


Nj aeroplan luftarak francez ka goditur nj automjet ushtarak libian t shtunn pasdite- kan njoftuar nga Ushtria franceze.
Sipas Ministris franceze t Mbrojtjes, rreth 20 aeroplan jan t prfshir n operacione mbi kt vend pr t vn n zbatim rezolutn e Kshillit t Sigurimit t OKB-s, q autorizoi vendosjen e zons s ndalim fluturimit dhe sulmet ushtarake kundr forcave qeveritare.

Zdhnsi i Ministris franceze t Mbrojtjes, Thierry Burkhard, tha se sulmi sht kryer rreth ors 16:45 (sipas Greenwich), por nuk dha detaje se pr far automjeti bhet fjal. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi