Radioaktivitet n ujin e pijshm n Tokio

Shko posht

Super Radioaktivitet n ujin e pijshm n Tokio

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 19, 2011 8:54 pm


Tet dit pas trmetit, cunamit dhe katastrofs atomike, n Japoni sht zbuluar radioaktivitet tek uji i pijshm i kryeqytetit Tokio dhe n pes rajonet e tjera- raporton Deutsche Welle.
Sipas qeveris, u matn masa shum t vogla t jodit me rrezatim. M par te qumshti dhe spinaqi nga fermat n rajonin rreth uzins s dmtuar brthamore Fukushima u gjet nj rrezatim i lart.

Sipas t dhnave t qeveris, situata n Fukushima sht stabilizuar pak. Ftohja e reaktorit veanrisht t rrezikshm 3, prmes furnizimit t vazhdueshm n mas t madhe me uj me presion nga jasht ka treguar efekt, tha sekretari i kabinetit qeveritar Yukio Edano. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi