Puthja e par, vdes nga emocionet

Shko posht

Super Puthja e par, vdes nga emocionet

Mesazh nga Daffina prej Sun Mar 20, 2011 8:50 am
Nj histori e rrall tragjike ndodhi n Angli, kur nj e re 18-vjeare vdiq nga emocionet e puthjes s saj t par.
E quajtur Jemma, fatkeqja ishte nj vajz jashtzakonisht e turpshme, q kishte nisur t frekuentonte nj shok t universitetit, tre vjet m i madh se ajo.

Pasi shum takimesh, ndrsa ifti po shkmbente puthjen e tij t par, 18-vjearja u rrzua papritur prtok.

Djali thirri ambulancn dhe tentoi ta risillte n jet nprmjet mesazhit kardiak, por t gjith tentativat ishin t kota.

Ngjarja u regjistrua nj vit m par, por mjekt vonuan n gjetjen e nj shpjegimi, pasi autopsia zbuloi se adoleshentja nuk kishte asnj problem n trupin e saj.

Prfundimi i vetm pr stafin mjeksor, ishte nj vdekje nga emocionet. N fakt, pushimet e befta t zemrs jan t njohura, edhe pse t rralla, n rastet kur njeriu prballet me emocione shum t forta.

M par, ishin njohur raste t njerzve q kishin vdekur pasi ishin trembur papritmas, por kjo sht hera e par, t paktn e regjistruar, q nj puthje shndrrohet fatale pr nj njeri./tch


Te vdesesh nga puthja e pare

Jemma Benjamin, 18 vjecare nga Uells, ka vdekur nga nje semundje qe quhet Sads ( Sudden adult death syndrome ) ose sindromi i vdekjes se papritur te te rriturit.
Ngjarja ne fakt ka ndudhur 20 muaj me pare, por vetem tani, hetimet kane dale me perfundimin e mesiperm.
Episodi i trishte ka ndodhur ne shtepine e nje mikut te saj, 21 vjecarit Daniel Ross, dhe ka mjaftuar vetem nje takim i vogel i buzeve per te shkaktuar dramen.
Sipas specialisteve Sads eshte nje semundje e rralle, por qe ne Britanine e Madhe merr cdo vit rreth

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi