Gedafi letr Sarkozis dhe Cameron: Do t pendoheni

Shko posht

Super Gedafi letr Sarkozis dhe Cameron: Do t pendoheni

Mesazh nga D3M1 prej Sun Mar 20, 2011 1:01 pm


Lideri Libian Muamar Gedaf i ka shkruar nj letr Presidentit francez Nikolas Sarkozi dhe Kryeministrit Britanik Devid Cameron, duke iu thn se fuqit perndimore nuk kan t drejt t ndrhyjn n Libi dhe do t pendohen pr veprimet e tyre.
Sipas zdhnsit t kolonelit Libian,Musa Ibrahim, n nj konferenc pr shtyp, thuhet se krahas liderve Francez dhe atij Britanik, ai i drejtohet edhe sekretarit t Prgjithshm t NATO-s Ban Ki-Moon.
N vijim Gedafi shkruan se do aksion ushtarak kundr Libis do t ishte nj padrejtsi e qart dhe nj agresion dhe pr kt ndrhyrje n punt tona t brendshme ju do t pendoheni.
Libia nuk sht e juaja, vijon m tej letra e kolonel Gedafit e cila sht transmetuar nga televizioni Al Jazira.
Ju nuk keni t drejt t ndrhyni n punt tona, ky sht vendi yn, nuk sht i juaji. Ne nuk mund t qllojm as nj plumb t vetm kundr popullit ton, prfundon letra e liderit Libian.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi