Luftanijet amerikane gjuajnė forcat e Gaddafit me raketa kryqzore

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Luftanijet amerikane gjuajnė forcat e Gaddafit me raketa kryqzore

Mesazh nga D3M1 prej Sun Mar 20, 2011 1:03 pm


Njė anije amerikane e luftės ka gjuajtur sonte nė mbrėmje caqet e ushtrisė sė Gaddafit me raketa kryqzore, ka njoftuar CNN. Nė anėn tjetėr TV shtetėror i Libisė ka raportuar se “ me raketa kryqore janė bombarduar caqe civile nė Tripoli”.
Njė zyrtar i lartė ushtarak amerikan i ka thėnė Reuters-it se koalicioni i forcave SHBA, Britani, Francė, Itali dhe Kanada po pėrgatitet pėr sulm nė afėrsi tė bregdetit tė Libisė. Ai ka thėnė se forcat e koalicionit do tė godasin mbrojtjen kundėrajrore tė Libisė, veēmas pėrreth Tripolit dhe Misratit.
Edhe kryeministri britanik David Cameron ka theksuar se forcat britanike tashmė janė nė aksion mbi Libinė. Ndėrkohė, aeroplanėt luftarak tė Francės gjatė mbrėmjes kanė bombarduar 4 herė territorin e Libisė dhe kanė shkatėrruar njė numėr tė madh tankesh tė Gaddafit, ka kumtuar armata franceze.
Ministri i Jashtėm i Francės ka deklaruar se SHBA plotėsisht do tė marrė pjesė nė operacionet ushtarake nė Libi dhe kjo do tė shihet gjatė orėve dhe ditėve nė vijim.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi