Si i “arnojnė” japonezėt autostradat e shkatėrruara!

Shko poshtė

Super Si i “arnojnė” japonezėt autostradat e shkatėrruara!

Mesazh nga D3M1 prej Sun Mar 20, 2011 8:55 pm


Tokio, 20 mars – Pavarėsisht katastrofės natyrore qė ka goditur kėtė shtet aziatik, japonezėt e pabesueshėm vazhdojnė tė na habisin me kėmbėnguljen, zellin, por mė sė shumti me shpejtėsinė e tyre!
Nė fakt, nė internet ėshtė shfaqur njė foto, e cila tregon autostradėn e shkatėrruar nga tėrmeti, si dhe versionin e rinovuar pėr vetėm 4 ditė!
Siē shihet nga fotoja, punėtorėt kėmbėngulės e efikasė japonezė pėr vetėm 4 ditė arritėn tė rinovojnė njė pjesė tė madhe tė autostradės me tre shirita, tė shkatėrruar nga tėrmeti.
Punėt janė nė fazėn finale, qė mund tė shihet edhe nga fotoja. Kjo tregon se janė kryer edhe detajet mė tė vogla, transmetojnė agjencitė.
Tani, pyesim sesa do tė zgjaste rregullimi i ndonjė rruge nė Kosovė, apo, sa do tė zgjasė ndėrtimi i “Rrugės sė kombit” nė pjesėn e Kosovės...!

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi