Japoni: Konfirmohet vdekja e 8600 njerėzve nga tėrmeti

Shko poshtė

Super Japoni: Konfirmohet vdekja e 8600 njerėzve nga tėrmeti

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 21, 2011 11:17 am


Agjencia Kombėtare e Policisė nė Japoni thotė se ka shqetėsime se numri i tė vdekurve nga tėrmeti dhe cunami mund ta kalojė shifrėn prej 18 mijė njerėzve.
Policia tha se aktualisht ėshtė konfirmuar se nga tėrmeti dhe cunami kanė humbur jetėn 8600 persona, ndėrsa 12800 tė tjerė konsiderohen tė zhdukur, raportojnė mediat.

Njėherėsh, inxhinierėt kanė vazhduar tė punojnė nė evitimin e shkatėrrimit atomik nė centralin Fukushima, nė pjesėn verilindore tė Japonisė, ku reaktorėt e tejnxehur kanė shkaktuar rrjedhje tė rrezatimit dhe kanė nxitur shqetėsime pėr helmimin e ushqimit dhe tė ujit. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi