Nėna lind fėmijėn e nėnės tjetėr

Shko poshtė

Super Nėna lind fėmijėn e nėnės tjetėr

Mesazh nga Gonna prej Tue Mar 22, 2011 9:14 am

Njė ēift anglez duhet tė pėrballet me njė dilemė tė madhe, tė mbajnė apo jo njė fėmijė 7-muajsh, tė cilin ata sapo kanė zbuluar se nuk ėshtė i askujt prej prindėrve.

Ndonėse histori tė tilla kanė ndodhur edhe mė parė si rrjedhojė e ngatėrresave nė maternitet, nė rastin e Sean dhe Carolyn Savage nuk ka asnjė lloj ngatėrrese.
Djali i tyre Logan lindi si ēdo foshnje nė botė, i rritur pas nėntė muajsh qėndrimi nė barkun e nėnės.

Pas disa vitesh tentativash, Sean dhe Carolyn i ishin drejtuar mėnyrės sė farėzimit tė vezės nė laborator, pėr t’a rikthyer atė nė mitėr, pasi tė dy kishin probleme tė krijonin njė fėmijė nė kushte natyrore.

Pasi metoda funksionoi, dy britanikėt u bėnė prindėr dhe ishin tė lumtur deri nė muajin e shtatė tė jetės sė Logan, kur gjatė njė kontrolli rutinė ata mėsuan se nuk ishte fėmijė i asnjėrit prej tyre.

Siē tregoi “Daily Mail”, mjekėt ishin bėrė autorė tė njė gabimi tė pabesueshėm dhe i kishin injektuar gruas nė mitėr njė vezė tė pllenuar me spermatozoidėt e njė ēifti tjetėr.

Ēifti i prindėrve biologjikė tė fėmijės nuk arriti tė pėrfitonte nga kjo metodė, prandaj lajmi pėr ta ishte i mrekullueshėm.

Megjithatė, marrja e kujdestarisė sė fėmijės nuk do tė jetė diēka e thjeshtė. Ēifti Savage konsiderohet ligjėrisht si prindėrit e tė voglit dhe legjislacioni nuk e kishte parashikuar ndonjėherė mundėsinė e njė rasti tė tillė unik./tch/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi