Stilet mė moderne tė flokėve pėr vitin 2011

Shko poshtė

Super Stilet mė moderne tė flokėve pėr vitin 2011

Mesazh nga ditush prej Tue Mar 22, 2011 2:02 pm

]Nė vazhdim u sjellim disa stile tė flokėve tė cilat gjatė pranverės dhe verės sė sivjetme do tė jenė shumė tė popullarizuara Flokėt e lidhura bisht Njė stil i thjeshtė por i bukur, bishti i lidhur lart nė kokė ėshtė paraqitur nė revytė e modės sė Louis Vuitton-it pėr pranverė/verė tė vitit 2011. Mė sė miri u rri vajzave qė kanė flokė tė gjata, apo mesatarisht tė gjata, si dhe tė gjitha atyre qė heqin tė zitė e ullirit me kaēurrelat e padėgjueshme. Ky stil i flokėve thekson feminilitetin, prandaj duhet tė bartet me fustane tė gjata, apo me xhinse dhe taka tė larta

Pėrparėsitė:
– Ėshtė stil shumė praktik. Kur ju duhet urgjentisht tė rregulloni flokėt, e nuk keni kohė qė tė shkoni te stilisti, atėherė bishti ėshtė njė zgjidhje ideale.
Mangėsitė:
– Nėse nuk lidhen mirė, flokėt duken tė ērregulluara.
– Nuk pėrshtatet pėr femrat me fytyrė tė gjerė.
Flokė dredha
Janė ideale pėr femrat qė kanė flokė tė natyrshme dredha dhe tė gjata, por edhe pėr ato me flokė deri nė supe.
Kur bėhen mirė, dredhat e lėshuara dhe tė shprishura duken shumė bukur, duke dhėnė njė pamje ‘casual’.
Nė mėnyrė qė ta largoni efektin e pamjes sikur sapo jeni zgjuar nga shtrati, atėherė duhet qė tė spėrkatni rrėnjėt e flokėve me llak pėr vėllim.
Flokėt e mbledhura mbi kokė
Ky stil flokėsh, ku tė gjitha flokėt mblidhen nė majė tė kokės, apo edhe nė zverk dhe anash, ėshtė stil i lehtė dhe i thjeshtė.
Mund tė pėrcaktoheni edhe pėr variantin me gėrsheta, ku mė sė pari i bėni flokėt gėrsheta, e mė pas i mblidhni lart nė kokė.
Ky ėshtė njė stil i cili ju mundėson qė tė dukeni gjithmonė e rregullt, e bukur dhe elegante.
Ky stil nuk ėshtė i pėrshtatshėm pėr ditėt e ftohta, meqė nuk mund tė vihet kapela.
http://www.keshilla.net/wp-content/uploads/2011/03/floket1.jpg

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Stilet mė moderne tė flokėve pėr vitin 2011

Mesazh nga Gonna prej Tue Mar 22, 2011 2:31 pm

shum t bukra flokt kaqurrela m pelqejn :)

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi