Librat elektronikė po ua rrėmbejnė tregun librave tė zakonshėm

Shko poshtė

Super Librat elektronikė po ua rrėmbejnė tregun librave tė zakonshėm

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 22, 2011 2:27 pm


Shoqata amerikane e botuesve ka publikuar tė dhėna statistikore, sipas tė cilave shihet qartė se shitja e librave me letėr ėshtė nė rėnie, ndėrsa shitja e librave elektronikė ėshtė nė rritje.
Audio-librat dhe e-librat po bėhen gjithnjė e mė tė popullarizuara nė SHBA, ku sipas Shoqatės amerikane tė botuesve, nė janar tė kėtij viti janė shitur 115.8 pėr qind mė shumė libra elektronikė nė krahasim me janarin e vitit tė kaluar.

Nė tė njėjtėn kohė shitja e librave tė zakonshėm me letėr ka rėnė pėr 11.3 pėr qind nė krahasim me vitin e kaluar.

Tė dhėnat janė tė bazuara nė literaturėn pėr tė rritur dhe librat pėr fėmijė qė po ashtu shėnojnė rėnie nė shitje.

E vetmja rritje e botimeve nga letra ėshtė vėrejtur te literatura shkencore (pėr 1.3 pėr qind) dhe nė shitjen e librave religjioze (pėr 5.6 pėr qind).

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi