Nata e tretė e sulmeve ndaj Libisė

Shko poshtė

Super Nata e tretė e sulmeve ndaj Libisė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 22, 2011 2:48 pm


Qeveria e Libisė njoftoi se mė shumė civilė janė vrarė natėn e tretė tė bombardimeve nga forcat e koalicionit pėr tė imponuar zonėn e ndalim fluturimit.
Shpėrthime dhe tė shtėna kundėrajror janė dėgjuar afėr rezidencės sė Muammer Gaddafit nė Tripoli.

Ndėrkohė, presidenti amerikan Barack Obama tha se SHBA-tė do ta transferojnė rolin udhėheqės “brenda ditėve” pėr tė siguruar qė tė ndahet barra nga zbatimi i rezolutės sė Kombeve tė Bashkuara kundėr Gaddafit.

Gjatė njė vizite nė Kili, Obama tha se aksioni amerikan do tė jetė i kufizuar, ndėrsa misioni komandues i shkurtėr.

Megjithatė, Obama tha se pozicioni zyrtar i Washingtonit ėshtė se lideri libian Gaddafi duhet tė largohet.

Ndėrkohė, zyrtarėt libianė pohuan sukses nė qytetin Misrata, duke thėnė se ai tash ėshtė nė duart e mbėshtetėsve tė Gaddafit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi