Pakistan: 43 tė vdekur nė minierė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pakistan: 43 tė vdekur nė minierė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 22, 2011 2:51 pm


Zyrtarėt pakistanezė thanė se bilanci i viktimave nga aksidenti nė minierėn e qymyrit nė provincėn Baluchistan ka shkuar nė 43, dhe nuk ka tė mbijetuar.
Operacionet e shpėtimit nė minierėn, rreth 40 km afėr qytetit Keta, janė ndėrprerė, raportojnė mediat.

Inspektori i minierave Ihtifar Ahmed tha se shpėrthimi i gazit tė metanit shkaktoi shembjen e minierės tė dielėn, por shumica e viktimave kanė pėsuar nga asfiksimi.

Miniera ishte shpallur e rrezikshme dy javė mė parė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi