Shitja ndėrkombėtare e iPad 2 fillon mė 25 mars

Shko poshtė

Super Shitja ndėrkombėtare e iPad 2 fillon mė 25 mars

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 22, 2011 2:56 pm


Kur tableti mė i ri i Apple, iPad 2 ishte lansuar pėr herė tė parė pėr shitje online dhe nė dyqanet e kėsaj kompanie nė SHBA, Apple kishte shitur tėrė sasinė qė e kishte nė stok.
Mirėpo, pasi qė sasia ishte e limituar, shumė adhurues tė kėsaj pajisje kishin mbetur duke pritur dhe pa gjasa pėr ta poseduar njė tė tillė.

Si pasojė e sasisė sė limituar tė iPad 2 nė SHBA, thuhej se lansimi ndėrkombėtar i kėtij tableti do tė vonohej, mirėpo duket se kjo megjithatė nuk do tė ndodhė, pasi qė Apple posa e ka konfirmuar se iPad 2 do tė fillojė tė shitet nė 25 shtete tė ndryshme tė botės, mė 25 mars 2011.

Sot, Apple ka paralajmėruar se iPad 2 do tė fillojė tė shitet nė 25 vende tė ndryshme tė botės, nga dita e premte, dhe kjo pajisje thuhet se do tė jetė nė dispozicion tek tė gjitha dyqanet zyrtare tė kompanisė, si dhe tek distributorėt e autorizuar tė Apple.

Megjithatė, mbetet tė shihet nėse radhėt do tė jenė tė gjata sikurse nė SHBA, pasi qė edhe evropianėt janė po aq entuziastė pėr kėtė tablet, sa edhe adhuruesit e flaktė amerikan tė iPad 2.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi