Shqiptarja Edita Abdiu realizon duet me Ricky Martin

Shko poshtė

Super Shqiptarja Edita Abdiu realizon duet me Ricky Martin

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 22, 2011 3:21 pm


Kėnga mė e re e yllit botėror “The Best Thing About Me Is You” ka kohė qė ėshtė lansuar nėpėr mediet e njohura nė botė, por pėr tregun gjerman, kėngėtari nga Porto-Riko ka zgjedhur shqiptaren Abdiu pėr ta realizuar kėtė kėngė nė duet.

Ndėrsa pėr shumė kėngėtarė tė njohur nė botė, tė realizosh njė duet me Ricky Martin, mbetet vetėm ėndėrr, pėr shqiptaren Edita Abdiu, kjo tashmė ėshtė bėrė realitet. Fituesja e vitit tė kaluar nė sezonin e parė tė emisionit tė njohur muzikor nė Gjermani “X Factor”, Edita Abdiu (Abdieski) ka pėrfunduar duetin me kėngėtarin e famshėm Ricky Martin.

Kėnga mė e re e yllit botėror “The Best Thing About Me Is You” ka kohė qė ėshtė lansuar nėpėr mediet e njohura nė botė, por pėr tregun gjerman, kėngėtari nga Porto-Riko ka zgjedhur shqiptaren Abdiu pėr ta realizuar kėtė kėngė nė duet.

Javė mė parė ata janė takuar nė Keln tė Gjermanisė ku kanė pėrfunduar incizimet e kėngės nė studion e suedezit Jorgen Eloffsen, njė producent ky i cili ka realizuar kėngė edhe pėr Briteny Spears e shumė kėngėtarė tė tjerė me nam botėrorė. Mediet gjermane i kanė kushtuar vėmendje tė posaēme duetit tė Ricky-t dhe Editės, ndėrsa kėngėtaren shqiptare e kanė krahasuar si njė nga zėrat mė tė mirė nė Gjermani.

Pas pėrfundimit tė kėngės, qė tė dy janė ndarė shumė tė kėnaqur me punėn e pėrbashkėt. “Tė falėnderoj pėr bashkėpunimin”, thuhet t’i ketė thėnė pop-ylli Ricky Martin kėngėtares sonė. Nė anėn tjetėr, Edita e cila nė kohėn e adoleshencės e kishte si idhullin mė tė madh, ėshtė shprehur shumė e emocionuar pėr realizimin e ėndrrės sė saj, si dhe pėr takimin qė ka pasur me kėngėtarin Martin. “Ai ėshtė njė tip shumė miqėsor, njeri i thjeshtė, me tė cilin mund tė diskutosh pėr ēfarėdo bisede”, ka treguar 26-vjeēarja Edita.

Pasi kanė pėrfunduar incizimet e kėngės, ata janė ndarė, por jo edhe pėr tė ndarė miqėsinė e tyre. Tė dy kėngėtarėt pritet qė tė takohen sėrish nė Porto-Riko, ku Ricky Martin ka ftuar Editėn qė tė jetė pjesė e miqve pėr tė festuar ditėlindjen e 40-tė tė tij.

Mė 18 mars albumi i Editės nė shitje

Edita ka qenė tej mase e angazhuar gjatė kėtij viti. Ajo me hapa shumė tė shpejt dhe duke punuar me kompozitorėt mė tė njohur nė Gjermani dhe jashtė saj, ka arritur qė tė grumbullojė kėngėt pėr tė edituar albumin e parė me titull “One”. Albumi do tė dalė nė treg me datėn 18 mars, ndėrkaq pjesė e albumit ėshtė edhe dueti me Ricky Martin. Ditė mė parė ajo ka lansuar edhe videoklipin e kėngės “The Kay” qė ėshtė paraprijėse e albumit.

Edita ėshtė e lindur nė Bernė tė Zvicrės nga babai shqiptar i Maqedonisė dhe nėna shqiptare nga Mali i Zi. Ajo ėshtė fėmija mė i madh i familjes, ndėrkohė babai i saj ka vdekur nga njė sėmundje tė pashėrueshme kur ajo ishte vetėm 11 vjeēe. Shkollėn fillore dhe tė mesme e ka pėrfunduar nė Bernė tė Zvicrės, ndėrsa tash e disa vite jeton nė Keln tė Gjermanisė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shqiptarja Edita Abdiu realizon duet me Ricky Martin

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 22, 2011 11:54 pm

Shume i 3nt ish albumi, nese kom kohe neser jau qes per Download.
;)

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shqiptarja Edita Abdiu realizon duet me Ricky Martin

Mesazh nga Lordi prej Wed Mar 23, 2011 11:27 am

mir kishe bo ikud.. tlumt edita veq next

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shqiptarja Edita Abdiu realizon duet me Ricky Martin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi