Castro pranon se ka dhn dorheqje nga kryesimi i partis

Shko posht

Super Castro pranon se ka dhn dorheqje nga kryesimi i partis

Mesazh nga Lordi prej Tue Mar 22, 2011 10:20 pmIsh-udhheqsi kuban, Fidel Castro, tha t martn se pes vjet
m par ka dhn dorheqje nga t gjitha pozicionet zyrtare, prfshir
ktu edhe postin e kreut t Partis Komuniste t Kubs. Por kjo sht
hera e par q 84-vjeari thot se nuk e kryeson partin, t ciln e ka
udhhequr q nga krijimi i saj m 1965
.
Kur isha i smur n
vitin 2006, un dhash dorheqje nga t gjitha postet shtetrore dhe
politike, duke prfshir edhe at t sekretarit t par t partis, dhe
kurr nuk kam br prpjekje ti ushtroj kto role prsri, thuhet n
nj shkrim t Castros t botuar sot, njofton REL.
N ueb-faqen e Partis Komuniste, Catsro vazhdon t renditet si
sekretar i par i partis, ndrsa vllai i tij, presidenti Raul Kastro,
si sekretar i dyt. Komentet e Fidel Castros vijn vetm disa jav para
kongresit t partis, ku pritet emrimi i udhheqsit t ri

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi