Apple padit Amazonin

Shko posht

Super Apple padit Amazonin

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 23, 2011 9:35 am


Amazon koh m par ka njoftuar hapjen e dyqanit online t aplikacioneve pr platformn pr telefona celular Android, ndrsa s fundmi ka filluar edhe ta reklamoj. Mirpo, emri Amazon AppStore nuk i ka plqyer Apple.
Dyqani i aplikacioneve t Apple, App Store, i cili pronarve t iPhone, iPad dhe iPod, u mundson t shfletojn dhe marrin aplikacionet, ekziston q nga viti 2008, ndrsa prdoruesit deri m tani kan marr m shum se 10 miliard aplikacione.

Pr kt arsye, nga Apple mendojn se emri i ngjashm i Amazon, AppStore, do ti hutoj klientt.

Pas tri tentativave pr t kontaktuar drejtuesit e Amazon, udhheqsit e Apple kan vendosur q t fillojn nj luft t vrtet, duke ngritur nj padi kundr Amazon.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi