Trevjeēari peshon 60 kilogramė

Shko poshtė

Super Trevjeēari peshon 60 kilogramė

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 23, 2011 9:47 am


Vogėlushi Lu Hao me 60 kilogramėt e tij ėshtė pesė herė mė i rėndė se bashkėmoshatarėt e tij. Edhe pse ėshtė vetėm tre vjeēar kinezi nė njė vakt ha tri pjata me oriz, ndėrsa prindėrve ju vjen keq pėr t’ia zvogėluar porcionet.
Kur lindi Hao peshonte vetėm 2.6 kilogramė, por shpejt filloi tė shtonte peshė. “Ka apetit tė mirė. Gjatė njė vakti ai ha tri pjata me oriz dhe atė porcione mė tė mėdha se qė ha nėna e tij dhe unė”, thotė babai i djaloshit Lu Yuncheng

. “Duhet ta lėmė tė ha ēfarė tė dėshirojė, pėrndryshe menjėherė fillon tė qajė”, tha nėna Chen Yuan pėr mediat kineze.

Pėrkundėr dietave prindėrit nuk po arrijnė kurrsesi tė zvogėlojnė peshėn e djalit tė tyre. “E kemi dėrguar nė disa spitale. Nė njėrin nga thanė se Hao ka tumor nė tru, nė tjetrin e mohuan. Mjekėt thonė se hormonet e tij janė nė nivel normal, por nuk po gjejnė shkaktarin qė po shkakton mbipeshėn”, rrėfen babai i zhgėnjyer.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi