Shakira, koncert humanitar nė Kosovė?

Shko poshtė

Super Shakira, koncert humanitar nė Kosovė?

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 24, 2011 9:19 am


Kėngėtarja kolumbiane me famė botėrore, Shakira, do tė mbajė koncert nė Kosovė gjatė muajve tė verės, pohon producenti Rudolf Keller nga Power Concert Company.
Producenti Keller pohon se ka dėshirė ta bėjė Prishtinėn qytetin qė do tė jetė nė listėn e artistėve tė njohur botėrorė. Artistja mė e rėndėsishme, qė pritet tė performojė nė Prishtinė nė muajin gusht, ėshtė Shakira.

“Shakira do tė vijė nė Kosovė, dhe do ta bėjmė si njė lloj festivali, ku do tė ketė edhe hapėsirė pėr kamping”, ka pohuar Keller pėr 'Zėri' duke shtuar se koncerti do tė jetė humanitar, do tė organizohet nė bashkėpunim me UNICEF-in, dhe tė gjitha paratė do tė shkojnė pėr organizatat e fėmijėve qė janė lėnduar apo janė tė traumatizuar prej luftės.

Gjatė vizitės sė saj nė Kosovė, Shakira do tė vizitojė spitalet e fėmijėve. Kjo sipas Kellerit do tė jetė reklama mė e mirė qė mund ta ketė Kosova. Keller ka thėnė se nuk i dėshiron muzikantėt arrogantė dhe nė ndikim tė drogės si puna e kėngėtarit ‘50 cent’.

“Duhet t’i njohim njerėzit qė i sjellim kėtu”, ka thėnė ai.

Nė muajin prill, Power Concert Company do t’i shpalosė planet e detajuara pėr organizimet e lartpėrmendura.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shakira, koncert humanitar nė Kosovė?

Mesazh nga Gonna prej Thu Mar 24, 2011 10:04 am

Valla Hallall i koft sa shum mban koncerte humanitare

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi