Vdes ikona e kinemasė Elisabet Tejlor

Shko poshtė

Super Vdes ikona e kinemasė Elisabet Tejlor

Mesazh nga Zyma prej Thu Mar 24, 2011 3:08 pm


ylli i kinemasė botėrore Elisabet Tejlor ėshtė shuar sot nė moshėn
79-vjeēare. Mediat ndėrkombėtare shkruajnė se vdekja e saj ka ardhur si
pasojė e probleme serioze mė shėndetin. Gjatė viteve tė fundit ajo
vuante nga probleme kardiake. Ndėrsa u kurua dhe nga njė kancer nė
lėkurė dhe dy pneumoni.

Vdekja e aktores sė njohur cilėsohet si njė prej humbjeve mė tė mėdha tė Hollivudit.
Komentet e para nė agjencitė ndėrkombėtare e cilsojnė ikjen e
Tejlor, si mbylljen e njė epoke nė historinė e kinematografisė botėrore.

CCN, USA Today, BBC dhe mjaft agjenci prestigjioze shkruajnė se lajmi
i vdekjes ėshtė konfirmuar nga personeli i spitalit ku ajo kurohej prej
kohėsh nė Los Angelos dhe miqtė e aktores.

Sally Morrison, publicisti i Tejlor tha se nė momentin e ndarjes nga
jeta, pranė saj kanė qenė fėmijėt Michael Wilding, Wilding Christopher,
Todd Liza, dhe Maria Burton.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi