Dy trmete t fuqishme godasin Tajlandn

Shko posht

Super Dy trmete t fuqishme godasin Tajlandn

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Mar 24, 2011 4:14 pmDy trmete me fuqi 7.0 shkall Rihter kan goditur pjesn veriore t Tajlands n kufi me Mjanmarin dhe Laosin, ka raportuar Instituti Gjeologjik amerikan.
Dshmitart than se lkundjet jan ndjer n Bangkok, Mjanmar dhe deri n kryeqytetin vietnamez, Hanoi, ku njerzit jan evakuuar nga ndrtesat e larta, transmeton Reuters.
Zona e goditur, e njohur si Trekndshi i Arta, sht burim tradicional i opiumit t paligjshm.
Nuk ka raporte pr viktima apo dme.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi