Memorie masive nga Samsung

Shko poshtė

Super Memorie masive nga Samsung

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 24, 2011 5:11 pm


Samsung ka filluar shpėrndarjen e ēipeve katėr gigabitėshe DDR2 pėr telefona celularė.
Ēipet prodhohen nė teknologjinė 30 nanometėrshe, kanė lėshueshmėri prej 1.066 Mbps, ndėrsa pėr shkak tė shpenzimit mė tė vogėl tė energjisė (pėr 25%), janė tė pėrshtatshėm pėr pėrdorim nė kompjuterėt tableta dhe telefonat celularė me procesorė dybėrthamorė.

Deri nė fund tė muajit, Samsung do tė fillojė me shitjen e paketimeve tetė gigabitėshe tė kėtyre ēipeve, ndėrsa nė prill edhe me shpėrndarjen e paketimeve 16 guigabitėshe.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi