Fėmijėve mė tė vegjėl se pesėvjeēarė u nevojitet mbikėqyrje nė internet

Shko poshtė

Super Fėmijėve mė tė vegjėl se pesėvjeēarė u nevojitet mbikėqyrje nė internet

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 8:32 am

Psikologėt paralajmėrojnė se lejimi i fėmijėve nė internet pa mbikėqyrjen tuaj ėshtė njėsoj si ta lini tė vetėm nė qendrėn tregtare pėr disa orė rresht dhe se ai tė gjendet ashtu si di vetė. Rreth 95 pėr qind e prindėrve besojnė se i njohin mundėsitė e internetit. Pothuajse tri tė katėrtat e fėmijėve, mė tė rinj se pesė vjet e pėrdorin internetin ēdo ditė, ndėrsa shumica e tyre kėtė e bėn pa mbikėqyrjen e prindėrve, zbulon hulumtimi britanik. Edhe pse shumica prej tyre i shfletojnė faqet e dedikuara pėr ta, ėshtė alarmante se sa shumė prindėr nuk i mbikėqyrin fėmijėt e tyre, duke i lėnė nėn mėshirėn e fatit dhe tė pedofilėve. Hulumtuesit paralajmėrojnė se koha e tepruar e kaluar para internetit nė kėtė moshė ndikon negativisht nė zhvillimin e trurit, qė mė vonė mund tė vėrehet tek shkathtėsitė e leximit dhe tė shkrimit. Prindėrit nuk e kuptojnė se ata janė pėrgjegjės pėr pėrgatitjen e fėmijėve pėr botėn e vėrtetė.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi