Xheloz shkaku i pasigurisė

Shko poshtė

Super Xheloz shkaku i pasigurisė

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 8:34 am

Disa xhelozinė e konsiderojnė si shenjė tė dashurisė dhe thonė se nėse nuk ka xhelozi, nuk ka as dashuri. Xhelozia nuk ėshtė shenjė e dashurisė, por e pasigurisė dhe kur tė teprohet me tė, mundet ta shkatėrrojė njė lidhje dhe personi i dashur kurrė mė nuk dėshiron tė jetė nė afėrsinė tuaj.

Xhelozia nė shumicėn e rasteve rrjedh nga frika dhe pasiguria. Personi xheloz frikėsohet se nuk ėshtė mjaft i mirė pėr personin e dashur, se do ta gjejė dikė mė tė mirė dhe do ta braktisė dhe secili kontakt, qoftė edhe me njė tė gjinisė sė njėjtė, shihet si kėrcėnim pėr tė. Tek njė person qė nuk ka siguri nė vete, kjo shkakton frikė.

Pasiguria shpesh shfaqet me mungesėn e besimit. Nėse dikush nuk beson nė vetvete, si t’i besojė dikujt tjetėr? Nėse dikush vetveten e tij e konsideron si jo tė sinqertė, atėherė si personi tjetėr tė mendojė ndryshe s’ēmendoni ju pėr veten tuaj? Nėse dikush ėshtė i prirė pėr mashtrime, vėshtirė se tė tjerėve do t’ju besojė se janė tė sinqertė, qoftė ai edhe personi i dashur.

Pėr personat xhelozė, mė sė miri do tė ishte qė besimin sė pari ta kenė nė veten e tyre para se tė fillojnė njė marrėdhėnie nė tė cilėn nuk do t’i besojnė partnerit. Por nėse ju jeni me njė person qė ėshtė xheloz tej mase? Mė sė miri duhet tė hiqni dorė, para se tė lėndoheni emocionalisht dhe qė tė mos jeni mė tė aftė pėr asgjė.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi