Ngjyra e bardh, m shum se trend pranveror

Shko posht

Super Ngjyra e bardh, m shum se trend pranveror

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 8:38 am

Ngjyra e bardh sht pjes e pashmangshme e secils stin dhe do t ngjyros edhe ksaj pranvere t gjith stilet e veshjes, prej asaj t kohs s lir, npuns apo t mbrmjes. "Ralph Lauren", "Derek Lam", "Tibi" dhe "H&M" jan vetm disa prej shtpive t mods, t cilat kan prezantuar vizionet e tyre t bardhsis n veshje. N kombinim me dantell, theka dhe palosje, veshja e bardh sht zgjedhje e prsosur pr dalje romantike, n t ciln doni q t dukeni t rafinuara dhe t thjeshta. Ajo vjen n t gjitha nuancat, prej s bardhs s kristalt deri te variantet m t "ndotura" t saj. Pjes kryesore t veshjes s nj femre q njeh modn do t jen bluzat e bardha, tunikat, fustanet dhe pantallonat n kombinim me aksesort e mods prsri me ngjyr t bardh, sikurse jan antat e vogla.Pr do dit

Veanrisht n trend jan pantallonat e bardha nga materiali i leht, me bel t gjat dhe kmb t gjera, sikur edhe kpuct q u ngjajn atyre t balerinave.Pr dalje

Fustani prej liri n dy shtresa, dantella e qepur ose lidhja angleze, madje edhe fustani i vogl i zi n version t bardh, jan absolutisht hit i stilit. Setrat e shkurtra ose ato paksa t gjata, do t plotsojn bluzn ose pantallonat elegante.T brendshmet, t bardha

Rregulli i par i veshjes nn veshje t bardh sht t vishni t brendshme t bardha ose q kan ngjyrn e lkurs, sepse ndryshe mund t dukeni vulgare dhe t pashije. Sandalet dhe kpuct e bardha duhet t pastrohen rregullisht, sepse njollat n to i bjn ato sikur tepr t vjetruara.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi