Njė i vdekur e disa tė lėnduar nė aksident

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Njė i vdekur e disa tė lėnduar nė aksident

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 8:40 am

Deēan, 24 mars

Nė njė aksident trafiku, qė ka ndodhur mbrėmė vonė nė Deēan, ka humbur jetėn qytetari Muharrem (Gani) Mushkolaj, kurse disa persona tė tjerė kanė marrė lėndime trupore. Vdekja e Muharremit ėshtė konstatuar nga mjekėt kujdestarė nė Spitalin Rajonal tė Pejės, pasi viktima ishte dėrguar atje pas aksidentit fatal. Policia bėri tė ditur se nė ketė aksident ishte e pėrfshirė njė veturė (Mercedes) me targa 421-KS-935, tė cilėn e drejtonte njė 20- vjeēar nga fshati Pobėrgjė i Deēanit. “Mbrėmė rreth orės 20.30 ėshtė pranuar informata se nė rrugėn “Dėshmorėt e Kombit” nė Deēan ka ndodhur njė aksident trafiku me lėndime tė rėnda trupore. Njėsitet e Trafikut Rajonal kanė dalė nė vendngjarje dhe sipas hetimeve tė para dyshohet se deri tek aksidenti ka ardhur, pasi ngasėsi i veturės kishte humbur kontrollin e automjetit dhe nė trotuar ka goditur kėmbėsorin”, tha zėdhėnėsi i policisė nė Pejė, Xhevat Ibra. Bėhet e ditur se trupi i pajetė i viktimės me urdhėr tė prokurorit publik u ėshtė liruar familjarėve pėr ceremoninė mortore tė varrimit. Ndėrkaq ngasėsi i shkaktimit tė kėtij aksidenti F.L. ėshtė arrestuar dhe gjendet pėr kurim nė Spitalin Rajonal tė Pejės nėn mbikėqyrjen e Policisė sė Kosovės.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi