Operacioni STARTI II, sekuestrohen 8 kg heroin

Shko posht

Super Operacioni STARTI II, sekuestrohen 8 kg heroin

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 8:41 am

Drejtoria e hetimit t narkotikve dhe Drejtoria Rajonale n Pej n vazhdimsi t hetimeve t nj rasti t filluar m 11.10.2010, n pikn kufitare t Kulls, me rast ishin sekuestruar rreth 11 kg heroin dhe ishte sekuestruar nj automjet, ndrkoh dje (22.03.2011) sht arritur t lokalizohet dhe sekuestrohet nj sasi e substancave narkotike t llojit heroin. Substanca narkotike sht gjetur n nj automjet, gjat kontrollit t detajizuar nga njsiti K-9 i PK-s dhe me pjesmarrjen e ekspertve t krim-tekniks. Kjo sasi e substancave ka qen e fshehur n brendi t automjetit dhe ka qen izoluar mjaft mir pr tu mos detektuar nga policia. Gjat zbatimit t kontrollit t veturs, hetuesit policor kan gjetur dhe sekuestruar si pjes t provave materiale: 88 qese plastike n pesh prej 100 gr, substanc narkotike t llojit heroin, q gjithsej peshojn 8,752 kg ku shuma e ktyre substancave narkotike arrin vlern rreth 135.000 euro. Lidhur me kt rast sht arrestuar i dyshuari Haris S. me vendbanim n Rozhaj, i cili sht arrestuar m par dhe akoma gjendet n paraburgim.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi