Arrestohet dhe ekstradohet nga Zvicra njė i dyshuar

Shko poshtė

Super Arrestohet dhe ekstradohet nga Zvicra njė i dyshuar

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 8:42 am

Njė person i kėrkuar nga drejtėsia nė Gjilan pėr tentim-vrasje ėshtė arrestuar nė Zvicėr, me kėrkesė tė autoriteteve kosovare dhe tė mėrkurėn, nė aeroportin e Prishtinės ėshtė dorėzuar nė duart e njėsisė hetimore rajonale tė Gjilanit, ka thėnė Ismet Hashani, zėdhėnės i PK-sė. Ai ka sqaruar se bėhet fjalė pėr njė rast tė datės 24 janar tė kėtij viti, i cili kishte ndodhur nė Gjilan, ku K.S. dhe B.I, kishin pėsuar lėndime nga tė shtėnat me armė zjarri. Policia besonte se nė kėtė rast ishte i pėrfshirė i dyshimti A. R. (1984), banues nė fshatin Malishevė, komuna e Gjilanit si dhe persona tė tjerė, tė cilėt kishin ikur nga vendi i ngjarjes, me njė veturė tė llojit “Audi”, me targa zvicerane dhe ishin larguar nė drejtim tė panjohur. Pėrmes rrugėve tė besueshme operative, njėsitet e hetimeve rajonale tė Gjilanit kanė mėsuar se i dyshimti ishte larguar nė Zvicėr. Hashani ka thėnė se gjykatėsi i procedurės paraprake nė Gjilan ka lėshuar fletarrestim nė adresė tė tė dyshuarit dhe falė njė bashkėpunimi tė ngushtė me organet policore tė shtetit zviceran ai ėshtė arrestuar dhe ėshtė dorėzuar te Policia e Kosovės. Mė 23 mars 2011, i dyshuari A.R. ėshtė sjellė nė Aeroportin ndėrkombėtar “Adem Jashari” tė Prishtinės, nga ana e autoriteteve zvicerane, ku ėshtė pranuar nga njėsia e hetimeve rajonale tė Gjilanit dhe me urdhėr tė gjykatėsit tė procedurės paraprake nė Gjilan atij i ėshtė shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orėsh, ka thėnė zėdhėnėsi i PK-sė.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi