Gabimisht hedh 40.000 euro t kursyera

Shko posht

Super Gabimisht hedh 40.000 euro t kursyera

Mesazh nga Daffina prej Fri Mar 25, 2011 12:27 pm

Nj grua rumune, duke rregulluar dhe pastruar shtpin e
saj n prag t festave t fundvitit, gabimisht ka hedhur 40.000 t
kursimeve, t cilat bashkshorti i saj i mbante n nj pal izme t
vjetra.
Ky ift, n natn e ndrrimit t moteve kishte vrejtur se u
mungonin parat e kursimit, dhe ishin hedhur n krkim t izmeve t
vjetra.
Pas krkimit t pasuksesshm prej disa ditsh, ifti kishte krkuar
ndihmn e organeve t rendit dhe fatmirsisht, policia shum shpejt
kishte arritur tua kthente 30.000 euro.
Kto izme i kishte gjetur nj grua skamnore, vizitore e rregullt e
kontejnerve, e cila jeton n nj lagje t varfr t qytetit, bashk m
bashkshortin e saj dhe 10 fmijt e tyre.
Me parat e gjetura ajo kishte br nj marrveshje pr blerjen e
nj shtpie me vler prej 20.000 eurosh, mirpo kjo blerje ishte
anuluar dhe parat u jan kthyer pronarve t tyre legjitim.
N ndrkoh, kjo familje e varfr vem i kishte shpenzuar 10.000 euro.


_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Gabimisht hedh 40.000 euro t kursyera

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 1:46 pm

hllall ju kofshin edhe atynve qe i kan gjet :D masi kokan kon t varfun po mir qe shumica juv paskan kthy edhe ktynve

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi