10 fakte interesante pr gjinjt e femrave

Shko posht

Super 10 fakte interesante pr gjinjt e femrave

Mesazh nga Lim-On prej Fri Mar 25, 2011 8:18 pm

Gjinjt e
femrave gjithmon jan tem interesante, sidomos pr gjinin
mashkullore. Edhe pse gjithkush mendon se ata din din gjithka rreth
tyre, fakti sht se ka shum gjra misterioze t cilat jan zbuluar
kohve t fundit.

Webmagazina i sjell pr ju vizitor t nderuar disa fakte interesante...1) Nj gji mesatarisht peshon rreth nj kile dhe prmban rreth pes pr qind e trupit yndyr totale.

2) Ashtu si penisi edhe gjiri zgjohet gjat marrdhnieve seksuale.

3) Mesatarisht thiri i gjirit t femrs gjat seksit rritet m shum se nj centimetr.

4)
Mesatarisht madhsia e gjinjve t femrave sht 36 centimetra, q tregon
se grat ditve t sodit i kan gjinjt e mdhenj. N fakt para ca
viteve madhsia e gjinjve ishte 34 centimetra.

5) N
mesjet gjinj trheqs ishin konsideruar ato me nj boshllk t madh n
mes t gjirit, ndrsa tani konsiderohen ato m t bukur n t cilat kjo
hapsir sht minimale.

6) Shumica e
femrave duan t ken gjinj t bukur dhe gjja kryesore sht se nuk
duhet t pin duhan! N mnyr t veant, pirja e duhanit kontribuon n
uljen e gjirit.

7) Femrat,
ndryshe nga burrat, n disa plazhe nuk mund t ecin pa pjesn e siprme.
Pr t ndrequr kt padrejtsi, u themelua sajti GoTopless.org q
promovon t drejtn e grave pr t ecur pa pjesn e siprme.

8) Asnjra
grua nuk i ka gjokset me madhsi t njjt. Si tregohet nga hulumtimet,
zakonisht gjiri i majt sht m i madh se ai i djathti.

9) Studime
t shumta kan treguar se gjinjt jan gjja e par q burrat shikojn
tek grat. Dhe kjo nuk sht nj gj e re, apo jo?
10) Nj hulumtim i kryer nga nj kompani thuhet se gjinjt m t mdha n Evrop i kan britaniket.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi