Studim: Shumė adoleshentė kanė bėrė seks para moshės 15 vjeēare

Shko poshtė

Super Studim: Shumė adoleshentė kanė bėrė seks para moshės 15 vjeēare

Mesazh nga Lim-On prej Fri Mar 25, 2011 8:19 pmAdoleshentėt qė dėgjojnė pėr edukimin seksual nėpėr shkolla ata vetėm e kanė provuar seksin e parė para moshės 15-17 vjeēare.

Gati 59 pėr
qind e vajzave adoleshente dhe 71 pėr qind e adoleshentėve (nė
pėrgjithėsi) tė cilėt dėgjuan pėr edukimin seksual nė shkollė,
pretendohet se ata kishin marrėdhėnie para moshės 15 vjeēare.

Do tė ishte
shumė mė mirė nėse thuhet se 53 pėr qind e djemve dhe 58 pėr qind e
vajzave tė moshave 15 deri 17 vjet nuk kishin marrėdhėnie seksuale.
Djemtė kanė 2,77 herė mė shumė kontroll se sa vajzat nė marrėdhėnien e parė (sa i pėrket shtatzėnėsisė), thuhet nė studim.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi