Penisin mė tė madh e kanė afrikanėt, ndėrsa shqiptarėt e kanė mesatarė

Shko poshtė

Super Penisin mė tė madh e kanė afrikanėt, ndėrsa shqiptarėt e kanė mesatarė

Mesazh nga Lim-On prej Fri Mar 25, 2011 8:21 pmPenisin mė
tė madh nė botė nga njė studim qė ėshtė botuar kohėve tė fundit duket se
e kanė afrikanėt, konkretisht qytetarėt e Kongos, tė cilėt kanė dalė
fitues.

Mesatarja e
penisit tė qytetarėve tė kėtij shteti ėshtė 17, 93 centimetra ndėrsa
meshkujt nė Ganė 17. 3 centimetra. Larg tyre nuk mbeten edhe meshkujt
nga Venecuela tė cilėt kanė njė madhėsi prej 17. 3 centimetra.
Mė se keqi
kanė rezultuar meshkujt e disa vendeve aziatike, konkretisht Koreja e
Jugut, meshkujt e tė cilės kanė penisin me njė madhėsi mesatare prej
9,66 centimetra. Hiē mė mirė nuk janė kinezėt, ku mesatarja e penisit
ėshtė 10, 89 centimetra ndėrsa i indianėve ėshtė 10. 24 cm. Shqiptarėt
dhe popujt ballkanikė janė diku nė mes. Sipas njė harte botėrore tė
botuar nga Target Map, madhėsia mesatare e penisit ndėr shqiptarėt ėshtė
14,73 centimetra

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi