Kali mė i vogėl nė botė sė shpejti mbush vitin

Shko poshtė

Super Kali mė i vogėl nė botė sė shpejti mbush vitin

Mesazh nga Lim-On prej Fri Mar 25, 2011 8:38 pm

Einstein, kali mė i vogėl nė botė, i cili mezi mbėrrin gjatėsinė gjysmė metri, nė prill pritet “ta festojė” ditėlindjen e parė.Kali
mė i vogėl nė botė ka tėrhequr vėmendjen e mediave botėrore kur nė
prill tė vitit tė kaluar lindi nė fermėn nė New Hampshire tė Britanisė
sė Madhe. Ky kali kur lindi ishte i gjatė gjithsej 35.5 centimetra
ndėrsa peshonte vetėm 2.7 kilogramė.
Nė njėvjetorin e lindjes sė tij pronarėt Charlie Cantrell dhe Rachel Wagner do tė publikojnė edhe njė libėr.
Sot Einsten kėnaqet me jetėn nė njė fermė tė madhe, ndėrsa ka bėrė
edhe shumė shokė, ndėrmjet tjerash edhe zagarin Playboy dhe qenin Lilly.
Einstein kur tė bėhet katėr vjeē, nėse nuk fillon tė rritet, mund tė
regjistrohet nė librin e rekordeve Guinness si kali mė i vogėl nė botė.
“Atij i pėlqen tė luaj me fėmijėt dhe natyrisht fėmijėt e duan atė”, tha
Charlie pėr gazetėn Daily Mail.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi