Pijet energjike dėmtojnė dhėmbėt!

Shko poshtė

Super Pijet energjike dėmtojnė dhėmbėt!

Mesazh nga Lim-On prej Fri Mar 25, 2011 8:42 pm

Pijet energjike janė ndėr pijet mė tė dėmshme pėr shėndetin e
dhėmbėve dhe shkatėrrojnė zmaltin mė shumė se uji mineral dhe lėngjet e
pemėve.
Pijet energjike pėrmbajnė shtesa tė thartirės sė
limonit, andej me rastin e blerjes duhet me kujdes tė lexohet pėrbėrja e
pijeve. Dhe, sipas mundėsive, tė shmangen ato qė kanė mė shumė thartinė
limoni.
Pėr ujin mineral stomatologėt thonė tashmė njė kohė tė gjatė se nuk
ėshtė i mirė pėr dhėmbėt. Po ashtu, nuk janė tė mira as lėngjet dietike.
Konsumimi i kėtyre dy pijeve mund tė shkaktojė probleme serioze dhe
prishje tė dhėmbėve.
Sipas hulumtimeve tė fundit, lėngu nga portokalli shkatėrron edhe
deri nė 84 pėr qind zmaltin e dhėmbėve. Stomatologėt kėshillojnė qė
lėngjet nga limoni, portokalli dhe ananasi tė pihen pėrnjėherė, e jo tė
konsumohen gjatė tėrė ditės. Sa mė i vogėl tė jetė kontakti i thartirės
me dhėmbėt, aq mė mirė

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi