Bananet mbajnė urinė mėnjanė

Shko poshtė

Super Bananet mbajnė urinė mėnjanė

Mesazh nga Lim-On prej Fri Mar 25, 2011 8:43 pm

A shkoni shpesh pėr tė ngrėnė kur do tė ndjeni uri, por shumė shpejt pastaj pėrsėri jeni tė uritur? Herėn tjetėr, merrni banane.Banania
ėshtė frutė tropikal i shkėlqyer. Futni nė ushqimin e pėrditshėm, po pa
e tepruar, sepse janė njė nga frutat mė kalorikė. Megjithatė, mund t’ju
ndihmojnė nėse dėshironi t’i zvogėloni kilogramėt e tepruara qė i lėni
pėr shkak tė ngrėnies vonė nė mbrėmje ose nėse hani shumė. Hani banane
tė freskėta ose si desert. Pikėrisht pėr alternativėn e dytė ju ofrojmė
disa receta tė lehta qė bėhen pėr njė kohė tė shkurtėr.
Krem kafeje dhe banane
Vini njė banane, njė filxhan qumėsht tė ftohtė, gjysmė filxhani kafe tė
ftohur, dy lugė sheqer dhe ca katrore akujsh. Pėrzini tė gjithė
pėrmbajtjen. Hidheni nė gotė dhe kėnaquni.
Krem i ftohtė bananeje
Qėroni njė banane dhe lėreni nė frigorifer tė ngrijė. Vendosni bananen e
ngrirė nė blender dhe pėrziejeni me tri lugė qumėsht tė ftohtė. Ėshtė e
gatshme kur tė bėhet krem i trashė. Shėrbeni nė njė enė tė thellė
bashkė me ara tė bluara.
Banane e pjekur
Qėroni njė banane dhe ndajeni pėrgjysmė. Lyejeni me sheqer
ngjyrė kafe dhe kanellė dhe lėreni nė njė letėr pėr pjekje nė furrė tė
ngrohur. Piqni derisa tė shkrihet sheqeri. Shėrbejeni pak tė ftohtė.
Sallatė frutash tropikal
Bėni sallatė frutash me njė banane, njė kivi dhe njė mango.
Prijini frutat nė njė gotė pėr desert, nė to shtoni lėng limoni jeshil
dhe shėrbejeni.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi