Pdk - Vetėvendosje, pėrplasen nė Kuvend

Shko poshtė

Super Pdk - Vetėvendosje, pėrplasen nė Kuvend

Mesazh nga Lim-On prej Sat Mar 26, 2011 10:34 am


Shefi i Komisionit pėr Inteligjencė
nė Kuvendin e Kosovės, Florin Krasniqi ėshtė pėrplasur me deputetėt e
PDK’sė pėr sa i pėrket buxhetit tė ndarė pėr Agjencinė Kosovare tė
Inteligjencės.

Gjatė
seancės plenare ku u miratua nė parim Projektbuxheti pėr vitin 2011,
Florin Krasniqi e akuzoi Qeverinė se nuk po jep para pėr AKI’nė,
ndėrkohė qė SHIK’u menaxhon me miliona euro.

“Pėr
Inteligjencė ka mė pak se 3 milionė euro. A e dini pse”?, ka pyetur
deputeti i Vetėvendosjes dhe ka dhenė edhe pėrgjigje vetė.

“Sepse
kėta e kanė Shėrbimin e vet me 300 milionė euro. Ēka ju vyen ky
Shėrbimi Informativ i Kosovės qė ėshtė formu me ndihmėn e
ndėrkombėtarėve qė veē rrugėn ua zėnė”, ka thėnė Krasniqi.

I menjėhershėm ka qenė reagimi i deputetėve tė Partisė sė Hashim Thaēit.

Ish-anėtari i SHIK’ut, Latif Gashi e quajti Florin Krasniqin kriminel.

“Ky
zotėri pėr ēdo ditė bėn nga njė krim, ky veē flet e nuk shkon ku duhet
me shkue edhe me lajmėrue atė qė ky e din. Bon akuza pa asnjė fakt”, ka
thėnė deputeti Gashi

“Nėse
dikush ėshtė hajn, hajn ėshtė ky (Florin Krasniqi), edhe nėse ka nevojė
pėr hidrocentrale me i hapė, unė e luti kryeministrin t`ia hapė edhe
disa e t’ia mshelė gojėn”, ka thėnė Shaip Muja i PDK’sė.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi