Rexhepi i befasuar nga deklarata e Limajt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Rexhepi i befasuar nga deklarata e Limajt

Mesazh nga Lim-On prej Sat Mar 26, 2011 10:35 am


Deputeti Fatmir Limaj ka thėnė se
ministri i Drejtėsisė dhe ai i Punėve tė Brendshme duhen dhėnė
dorėheqje, nė rast se nuk mund t’i mbrojnė institucionet nga “dhunimi qė
ua bėn EULEX-i”. Por tė dy ministrat nuk e ndiejnė veten pėrgjegjės pėr
veprimet e misionit evropian pėr sundimin e ligjit. Kuēi ka thėnė se
deklaratėn e Limajt nuk e merr nė kuptimin negativ, por si nevojė pėr
fuqizim tė institucioneve. Ndryshe prej tij ka folur Rexhepi. Ai
deklaratėn e Limajt e ka quajtur emocionale, shkruan sot nė njė tekst mė
tė gjatė gazeta Koha Ditore.
Deputeti Limaj ka kritikuar sjelljen e
autoriteteve shtetėrore karshi kėsaj ngjarjeje. Ai ka thėnė se ministri
i Drejtėsisė, Hajredin Kuēi, dhe ai i Punėve tė Brendshme, Bajram
Rexhepi, nuk janė fajtorė pėr atė qė ka ndodhur. Por ka thėnė se ata nuk
duhej sjellė si ministra kukulla, nė kohėn kur “institucionet janė
dhunuar” nga EULEX-i.
“Ka shkuar EULEX-i pa paralajmėrim,
me ekspozim tė forcės, nė zyrėn e drejtorit rajonal... dhe kėrkohet tė
arrestohet. Mendoj qė kjo ėshtė pėr tė na shqetėsuar. Ku ėshtė
partneriteti, ku ėshtė pėrgjegjėsia, ku ėshtė bashkėpunimi? Ėshtė dhunim
qė u ėshtė bėrė institucioneve”, ka thėnė njė ditė mė parė Limaj nė
“Rubikon”. “Ministrat tanė duhet ta kuptojnė se kurrkush nuk ėshtė kah i
fajėson ata. Por, nuk mjafton tė thuash se nuk kemi pasė informacion.
Kėtu ėshtė komplet e huqur logjika”.
Por Kuēi e Rexhepi kanė thėnė tė mos
kenė pėrgjegjėsi pėr veprimet e EULEX-it. Kjo, ngaqė edhe pėrgjegjėsitė
janė tė ndara me ligj.
Madje Rexhepi i ka quajtur emocionale deklaratat e deputetit Limajt, kur ai ka kėrkuar qė ministrat tė jepnin dorėheqje.
“Nuk merrem me deklarata emocionale”, ka thėnė shkurt Rexhepi.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi