NATO parashikon tre muaj luftė nė Libi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super NATO parashikon tre muaj luftė nė Libi

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 26, 2011 11:45 am


Lufta nė Libi mund tė zgjasė tre muaj ose mė shumė, shpjegoi njė admiral i ushtrisė franceze nga Brukseli. Sipas Edouard Guillaud, ka njė arsye pėrse u kėrkua njė mision prej 90 ditėsh nė rezolutėn e OKB-sė, por ai shtoi se mund tė lindė nevoja qė tė kėrkohet edhe zgjatja e kėsaj periudhe.
“Dyshoj se do tė jemi nė gjendje tė pėrfundojmė kėtė konflikt brenda disa ditėsh”, deklaroi shefi i shtabit tė ushtrisė franceze. “Mendoj se do tė zgjasė disa javė dhe shpresoj tė mos shkojė me muaj, por edhe kjo ėshtė njė mundėsi qė nuk mund tė pėrjashtohet”.

Guillard konformoi rrėzimin e njė avioni tė forcave qeveritare nga gjuajtės francez njė ditė mė parė, ndėrsa shtoi se avionėt e forcave tė tij shkatėrruan njė bateri armike pranė qytetit tė Ajdabijės, nė zonėn lindore tė kontrolluar prej rebelėve.

Ndėrkohė, dyluftime tė forta midis forcave tė Gaddafit dhe rebelėve janė zhvilluar edhe gjatė ditės sė premte nė qytetin Ajdabije. Mediat ndėrkombėtare flasin pėr shkėmbime luftimesh me artileri tė rėndė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi