Japonia n alarm nga radioaktiviteti

Shko posht

Super Japonia n alarm nga radioaktiviteti

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 26, 2011 11:46 am


Nivelet e jodit radioaktiv n ujrat pran centrali brthamor t Fukushimas n Japoni jan alarmante.
Matjet e fundi treguan se radioaktiviteti sht tet her m i fuqishm se sa javn e kaluar dhe 1250 her m i lart se normalja.

Megjithse autoritetet shprehen se radioaktiviteti do t largohet pas tet ditsh, shqetsimi mbetet i madh, pasi ende nuk sht prcaktuar vendndodhja e rrjedhjes radioaktive, transmetoi Top Channel.

Ndrkoh, u njoftua se tashm sistemi i ftohjes s reaktorve sht krejtsisht funksional, ndrsa kryeministri japonez, Naoto Kan tha se situata e krijuar s fundmi n Fukushima dhe rrethina, ishte e paparashikuar.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi