Obama njeh presidentin e ri t Bregut t Fildisht

Shko posht

Super Obama njeh presidentin e ri t Bregut t Fildisht

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 26, 2011 11:47 am


Presidenti amerikan, Barack Obama, i ka br thirrje Laurent Gagbos t lr luftn pr pushtet n Bregun e Fildisht, duke thn se SHBA-t e njohin Alasan Outaran si lider legjitim t vendit.
Obama ka thn se zgjedhjet e vitit t kaluar ishin t lira dhe t drejta dhe se Outara sht udhheqsi i zgjedhur n mnyr demokratike.

Komentet e presidentit amerikan vijn pas takimit t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, pr t diskutuar sanksionet eventuale ndaj presidentit t tanishm, Laurent Gagbo, dhe kshilltarve t tij. Gagbo kmbngul n fitore dhe refuzon ti dorzoj pushtetin rivalit t tij.

Shifrat e Kombeve t Bashkuara flasin pr mbi nj milion njerz t larguar nga Bregu i Fildisht, nga frika e lufts civile.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi