Shakira tė anulojė koncertin nė Bjellorusi?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Shakira tė anulojė koncertin nė Bjellorusi?

Mesazh nga Rreze prej Sun Mar 27, 2011 9:05 am

Superylli i muzikės pop, Shakira, ėshtė ndėr yjet nga tė cilėt ėshtė kėrkuar qė tė anulojnė koncertet nė Bjellorusi, si pasojė e trazirave politike qė po kalon ky vend.
Kėngėtarja kolumbiane ka caktuar tė mbajė njė koncert nė muajin maj nė Minsk, ndėrsa edhe Moby dhe “Deep Purple” kanė data tė caktuara pėr koncerte nė Bjellorusi.

Mirėpo, aktivistėt pėr tė drejtat njerėzore kanė kėrkuar nga yjet qė tė anulojnė koncertet qė kanė planifikuar t’i mbajnė nė kėtė vend, si shenjė proteste pėr burgosjen e qindra aktivistėve prodemokratė nė Bjellorusi. /Telegrafi/

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi