ifti m i vjetr n bot

Shko posht

Super ifti m i vjetr n bot

Mesazh nga D3M1 prej Sun Mar 27, 2011 7:17 pm


Forrest (100 vjear) dhe Rose (93 vjeare) jan ifti m i vjetr n bot q sapo jan martuar. Jan njohur para 28 vitesh n nj podium vallzimi dhe prej asaj kohe jan t dashuruar n njri-tjetrin.
T dy jan valltar t pasionuar t valleve klasike, ndrsa ishin njohur gjat nj feste pr valltar senior n nj qendr shoqrore. Kjo ndodhi n vitin e largt 1983, shkruan Daily Mail. Atbot Forrest ishte 72 vjear, ndrsa Rose Pollard 65 vjeare.

U bn partner vallzimi, por ndrmjet tyre lindi dashuria. Dhe zgjati. M n fund Forresti mori zemr dhe i propozoi martes Roses. Ai e pyeti: Si ndodhi q nuk u martuam kurr?. Rose iu prgjigj thjesht: Po ti kurr nuk m ke propozuar.

Forrest m pas u ul n gjunj dhe tha se po i propozonte martes dhe duhej vetm ta caktonte datn e dasms. Rose zgjodhi 19 marsin, ditlindjen e 100 t Forrestit. Dasma ishte nj befasi fantastike pr t gjith t ftuarit t cilt nuk e dinin se po shkonin n nj dasm pasi besonin se Forrest vetm po festonte ditlindjen.

Pas martess Forrest dhe Rose u bn edhe zyrtarisht ifti m i vjetr i sapomartuar. Para tyre rekordin e mbanin britanikt Harry Corton dhe Edna Holford, t cilt kur organizuan dasmn bashk kishin 183 vjet.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: ifti m i vjetr n bot

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Mar 27, 2011 7:39 pm

Pasna koh Laughing

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi