Ra nga kati i shtatė dhe mbijetoi

Shko poshtė

Super Ra nga kati i shtatė dhe mbijetoi

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 28, 2011 11:58 am


Njė banor i Novosibirski i Rusisė i mbijetoi rėnies nga kati i shtatė i ndėrtesės, duke pėsuar vetėm disa gėrvishtje dhe tė ėnjtura.
Ai nė gjendje dukshėm tė alkoolizuar ra nga kati i shtatė i ndėrtesės, por pati fat qė tė pėrfundojė nė degėt e njė peme lartėsia e sė cilės mbėrrinte deri nė katin e tretė, njoftuan mediat ruse.

“Pesėdhjetėvjeēari mrekullisht shpėtoi vetėm me lėndime tė lehta. Fqinjėt e vėrejtėn nė pemė dhe menjėherė thirrėn pėr ndihmė”, tha Dimitrij Chepuhalin, zyrtar i ndihmės sė shpejtė nė Novosibirsk.

Nė Rusi, e cila 141 milionė banorė, ēdo vit pėr shkak tė konsumimit tė tepėrt tė alkoolit vdesin gjysmė milion njerėz. Kjo shprehi e keqe ndikon nė jetėgjatėsinė e meshkujve e cila, sipas tė dhėnave zyrtare, ėshtė mė e ulėt sesa nė shtetet e varfra siē janė Bangladeshi dhe Hondurasi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi